Sizlerin merak ettiği soruları tek bir sayfa altında toplama kararı aldık.

Soru – Poliüretan strafor köpükmü ?

Cevap – Hayır Poliüretan köpük yüksek dansite sertlikte köpüktür, Eps strafor köpük 30, 40 dansite sertliktedir, poliüretan ise 180 dansite sertliktedir dansite yükseltilerek 300, 600 gibi sertliklere ulaşılabilmektedir.

Soru – Poliüretan ısıya dayanıklımıdır ?

Cevap – Poliüretan yoğun ısıya maruz kalmamalıdır. Şömine, elektirikli soba gibi ısıtıcılar poliüretan ürüne kalıcı zararlar verebilir.

Soru – Poliüretan darbelere dayanıklımıdır ?

Cevap – Bir ahşap ürün ne kadar darbeye karşı mukavemeti var ise poliüretan ürünlerde %80 oranında mukavemeti vardır, dansite yükseltilerek mermer sertliğine erişilebilir.

Soru – Poliüretan ürünler boyanabilirmi ?

Cevap – Poliüretan ürünler sentetik, akrilik, selülozik, subazllı, altın varak, vernik, poliüretan boya gibi kısacası tüm boya mamülleri ile noyanabilir bir yüzeye sahiptir.

Soru – Poliüretan Dış cephe söve kaplama süslemeleri için uygunmudur.

Cevap – Dekoratif poliüretan ürünlerimiz ve poliüretan söve modelleri yapılan laboratuvar testleri sonucunda dış cephe, güneş uv ışınları gibi her türlü dış etkenlere karşı yapılan yaşlandırma testleri sonucunda 450 yıl ömrü olduğu kanıtlanmıştır.

Soru – Poliüretan Söve dış cephe ürünleri Prekast Beton kaplama ile arasındaki far nedir avantajları nelerdir ?

Cevap – Prekast beton kaplama binalara yapılara gereksiz bir yük ağırlık yapmaktadır. Çok zahmetli montaj uygulaması ve uzun süren uygulama zamanı size zor anlar yaşatabilir. Poliüretan gibi uzun ömürlü binanıza yük yerine yüksek derecede ısı yalıtımı değeri katacak dış cephe söve kaplama ürünü varken prekast neden tercih edilsinki, üstelik basit montaj kabiliyeti ile size en şık görünümü vererek zamanınızı size bırakır.

Soru – Poliüretan köpük ürünler neden eps fuga kaplı ürünlere göre daha maliyetlidir.

Cevap – Poliüretan ürünler yüksek dansite köpük ürünlerdir ve kalıplama yüksek basınçlı enjeksiyon makineler ile  döküm tekniği imalatı yapılmaktadır. Eps ürünlerde motifli hatlarda ne kadar eksik bir ürün olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Ve uzun ömürlülük konusunda geçen zaman zarfında bir çok olumsuz etkileri duymaya başladık, kuşların oyuncağı haline gelen eps ürünler kuşlar içim ideal bir yuva haline geldi. Poliüretan yüksek dansite sertliği ile bu gibi olumsuz etkilerden sizleri koruyor.