Poliüretan pilaster sütun ve sütun başlıkları modellerini farklı boy ve ebatlarda imalatını yapmaktayız projelere uygun özel ölçülerde sütün ve sütun başlığı imalatı yapmaktayız .

Poliüretan Pilaster Sütun, duvara yapışık sütun şeklinde mimaride kullanılan bir inşaat tekniğidir. Genellikle Yapılarda süs öğesi olarak kullanılmaktadır.
“Sütunce” ya da “Pillar” olarak da anılan teknik; dört köşeli sütun, duvara yapışık sütun şeklinde dikey olarak sütunun yarısının duvara gömme haliyle uygulanmasıdır.
Bazı durumlarda pilaster yarı yuvarlak şekilde de uygulanabilir. Genellikle Binaların ön yüzünde (cephe) birbirine geçik düşey sütunlarla uyum halinde, görsellik yaratmak için kullanılır.

Pilaster sütun başlıkları korint tarzı iyon düzeni olarak kullanılmaktadır
Bazı durumlarda kapı veya pencerelerin etrafında süs amaçlı olarak da kullanılabilir. Antik Roma ve Antik Yunan mimarisinde ve İtalyan Rönesansı döneminde yaygın olarak kullanılmıştır.
Dünyaca ünlü konser salonu olan New York City’de yer alan Carnegie Hall ‘da Pilaster sütun başlıkları uygulanmış olup, Türkiye’de en iyi Pilaster sütun başlıkları örneği Afrodisias’ta görülmüştür.
Almanya, İspanya, İtalya, Hindistan gibi birçok farklı medeniyetlerde rastlanabilmektedir. Rönesans döneminde veya Yunan Uyanışı (İngilizcesi: Greek Revival) dönemlerinde de oldukça yaygın olarak Pilaster sütun başlıkları ve Pilaster sütun ayakları kullanılmıştır.
Ortaçağ’da yaşayan ünlü İtalyan mimarLeone Battista Alberti’nin Pilaster sütun başlıkları tekniğini yapılarda uygulama tekniğini inceleyen Alman tarihçisi Rudolf Wittkower Pilaster sütun başlıkları için şu tanımı yapmıştır:
“Pilaster, sütundan duvara geçiş aşaması için son derece akıllı bir uygulama tekniğidir. Üç boyutlu şeklini ve taşıyıcılığını yitirmiş sütun olarak da tanımlanabilir.” poliüretan sütun fiyatları ve poliüretan sütun başlıkları fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.